Купуйте дитячі книги з Харкова, або Як допомогти дитині освоїти за літо шкільну програму з літератури
Понад півсотні творів 20-30 авторів – саме стільки доведеться освоїти протягом навчального року сучасному школяреві. Причому з кожним класом твори, які необхідно встигнути прочитати за 9 місяців, стають все більше і складніше.
Запитуючи дитину за програмою, викладач літератури не враховує, що навантаження з інших предметів з року в рік теж зростає. Його завдання – вкласти в голови підопічних необхідний шкільною програмою обсяг знань. Ось тут-то і можуть виникнути проблеми.
Не встигнувши прочитати і повноцінно освоїти одне, друге, третє твір, ваш син або дочка, швидше за все, почнуть поступово байдужіти до книг. Навіть якщо в дитинстві дуже любили. Як наслідок, ставлення до навчання та успішність з предмету стануть погіршуватися. Що ж робити, щоб цього не сталося?
Літо, звичайно, – пора шкільних канікул, заслуженого відпочинку для дитини. Але саме воно здатне допомогти не втратити інтересу до літератури. Використовуйте цей час раціонально. Саме влітку легше всього впровадити в життя ті поради, які ми наводимо нижче.
Скористайтеся рекомендаціями – і ви
а) допоможете своїм дітям у подальшому вивченні творів шкільної програми,
б) сприятимете загальному розвитку сина/доньки, а заодно і
в) цікаво, з задоволенням, в гармонії між членами сім'ї проведете дозвілля.
Порада №1
Пам'ятаєте, як у вашому дитинстві на одному з останніх уроків навчального року вчителі диктували список книг, які необхідно було прочитати у вільні місяці? Швидше за все, у вашої дитини теж є такий. Ознайомтеся з ним. Якщо ж такого переліку літератури, рекомендованої шкільною програмою, учням не давали чи ваш син/дочка його втратили, попросіть список у педагога.
В крайньому разі дізнатися прізвища авторів і назви творів, які діти будуть проходити на наступній рік, можна з шкільної програми. Ця інформація доступна в інтернеті. Але тут треба бути обережними. Міністерство освіти і науки досить часто вносить у програму навчання зміни. Можна й помилитися з вибором книг.
Щоб цього не сталося, зупиніться на літературі, яка вважається «безсмертної класикою» і не залежить від політичних чи соціальних перипетій у суспільстві. Як правило, це об'ємні твори, часто складні в освоєнні. Саме на такі книги в першу чергу слід звертати увагу. Якщо прочитати їх влітку, протягом навчального року у дитини буде більше часу на інші, менші за обсягом.
Але навіть якщо ваш школяр ходить поки тільки в початкові класи та списки літератури йому не видають, час літніх канікул все одно можна використовувати з користю для виховання – прищепити синові/дочці любов до читання. Як це робити? За допомогою розвиваючих книг для дітей! Широкий вибір такої літератури є в нашому каталозі. Дивіться, вибирайте, вивчайте дивовижний навколишній світ разом з дитиною!
Порада №2
Досить часто буває так, що небажання вивчати той чи інший твір виникає у школярів, коли вони бачать перед собою такий важкий паперовий тому на 400, 500 і більше сторінок... Подібна поведінка зрозуміло. Навіть у дорослих деколи не вистачає терпіння на освоєння такого обсягу інформації, хай і викладеної в художній формі. Тоді як бути в цьому випадку?
Давайте згадаємо, що сучасні діти ростуть в тісному контакті з цифровою технікою. Щоб вирішити проблему, потрібно просто надати їм книги, рекомендовані до прочитання, скачанными на планшет або рідер. Це може бути текстовий файл або аудиовариант твору, якщо такий в природі існує. І те, що в паперовому вигляді здасться школяреві страхітливим, в електронному таких не буде!
Дитина елементарно не стане замислюватися про обсяг, який потрібно прочитати. А навіть якщо і стане, не біда. В цьому випадку достатньо нагадати йому, що «Гаррі Поттер» за кількістю сторінок – нітрохи не менше. А цю книгу діти зазвичай «проковтують» за кілька днів! Може бути, і пропонована література така ж захоплююча?..
Порада №3
Легше всього школярі читають і запам'ятовують твори, які пов'язані в їхній пам'яті з певними емоціями. Наприклад, з подивом, викликаним якимось відкриттям. Що здатне спровокувати таку реакцію дитини? Та що завгодно: від відвідин музею письменника, автора рекомендованої книги, до розмов з людьми, які знали цього чоловіка...
Літо – чудова пора, щоб насититися такими враженнями! Так що, якщо хочете, щоб вашому синові або дочці легше давалося освоєння шкільної програми з літератури, плануйте свій відпочинок відповідно. Побувайте, наприклад, в місцях, де народився або працював письменник, твори якого дитина буде вивчати у наступному навчальному році. Відвідайте його дім, якщо той зберігся, або музей.
Пам'ятайте: цей візит ні в якому разі не повинен бути нудним! Якщо замовляєте екскурсію, домовтеся з гідом, щоб він розповів як можна більше захоплюючих історій. А після «походу» обов'язково обговоріть зі школярем побачене-почуте, запитайте, що і чому йому найбільше запам'яталося, які висновки він зробив і т. д. Так отримана інформація надійніше закріпиться в дитячій пам'яті.
Непогано, якщо ця розмова відбудеться не просто по дорозі, а в кафе, де ви замовите по тістечку або морозива, або в сімейному колі під час обіду, вечері. Так дитина відчує увагу і турботу з боку батьків, інтерес до своїх думок, суджень від дорослих. Адже ті при всій своїй зайнятості виділили час на спілкування, значить, то, що обговорюється, дійсно важливе і потрібне в житті...
Якщо ж у вас не виходить нікуди поїхати, але дуже хочеться розширити кругозір свого чада, допоможе дитяча розвиваюча література. Відомості про життя і творчість письменників адже можуть викладатися не тільки сухою мовою, у вигляді фактів і цифр, але й захоплююче, з захоплюючими історіями, яскравими ілюстраціями. Подібну інформацію дитина засвоює легше. Ось і використовуйте такі книги. Наприклад, з нашого інтернет-магазину.
Порада №4
Крім того, в даний час багато в чому освоєння «громіздких» творів допомагає кінематограф і театр. Сходіть разом з сином або дочкою, а ще краще всією сім'єю на виставу за досліджуваного твору, подивіться фільм, знятий за її мотивами. Якщо рекомендована програмою книга велика і складна, такий попередній перегляд значно полегшить її подальше прочитання.
А щоб у дитини не виникло думки: «Сходив на виставу/в кіно, значить, книгу вже можна і не читати», поясніть йому, що побачене недарма описується як постановка «за мотивами». Це лише одна з трактувань сюжету, так сприймає його режисер. І порадьте вивчити твір, аби самостійно визначити, прав постановник у своєму баченні чи ні.
Порада №5
Якщо ж так складається, що приділити достатньо часу своєму синові чи доньці ви не можете, але розумієте, що він/-а повинен/-на як можна більше прочитати за літо, введіть систему заохочень. Яких? Тут все залежить від віку вашого чада і власних можливостей. Комусь вистачить і цукерки, а комусь і пікніка виявиться мало.
Непоганим способом освоєння творів зі шкільної програми буде і змагання вашої дитини з однолітками. Купіть для дітей книги із списку рекомендованих. Хто з них швидше прочитає всю підбірку, той і отримає приз...
Загалом, ідей для того, щоб допомогти учневі засвоїти за літо великі, складні твори, можна придумати багато. Деякі з них ми вам підказали. Залишилось втілити в життя. Дерзайте!
А тим, хто вважає, що учні повинні влітку відпочивати, але ніяк не готуватися до школи, можемо сказати наступне. Дитина пізнає світ, вчитися взаємодіяти з ним у кожну хвилину свого життя – не тільки під час навчального року, але і під час канікул. Виховання не можна відкласти на потім. Потім можна тільки пожинати плоди того, що ви заклали у сина або дочку.
Прочитання книг, перегляд кіно - і театральних творів за їх мотивами, ознайомлення з біографією і творчістю письменників сприяють вирощуванню у дітей певних моральних якостей. Чи будуть в дитині ті цінності, які вважаються важливими в житті, залежить не тільки від учителів, але й від вашого внеску в розвиток школяра.
Щоб підібрати літературу за навчальною програмою або розвиваючі книги для школярів, подивіться наш каталог. У ньому представлений широкий вибір товарів як для малюків, так і для дітей середнього, старшого віку. Захоплюючі твори з яскравими ілюстраціями не залишать їх байдужими.
Замовити дитячі книги з Харкова можна в будь-який регіон України. Купівлю доставить «Укрпошта», «Автолюкс», «Нова пошта» або інша компанія за вашим вибором. Заявки приймаються цілий тиждень через сайт (цілодобово) або за телефоном (066) 4650098 (в робочі години). Звертайтеся!